Категории на производи

Заштитен филм за поправка на тетоважа што дише од 10 метри

Филм за нега на тетоважа

Дише, водоотпорен, флексибилен

Опис на производот

1. Добра пропустливост на воздухот, спречување на вкрстена инфекција од бактерии.

2,24 часа за да се зголеми апсорпцијата на кислород, брзо да се формира заштитна фолија.

3. Заштитете ја површината на тетоважата, спречете надворешни бактерии да влезат во раната на тетоважата.

4. Методот на ламиниране е едноставен, производот е 3 слоја, првиот слој отфрлете го и ставете го

5. Вториот слој на површината на кожата, а потоа откинете го горниот слој е во ред.

6. Генерално се користи за 3 дена, водоотпорен.

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Флексибилна, дишечка и водоотпорна заштитна фолија која се користи за заштита на вашата тетоважа и помага при заздравување без мака, чувајќи ги нечистотиите и бактериите.

Намалете ја инфекцијата - предизвикува кожата да дише природно и излачува вода, воздух и пот. Намалување на шуга, Помал ризик од инфекција или други надворешни фактори кои ќе ја оштетат тетоважата.

За еднократна употреба - Ефикасно изолирајте ги бактериите однадвор. Лепенот го минимизира оштетувањето на кожата и спречува надворешни бактерии да влезат во тетоважата.

Добра дишеност – Налепници за поправка на тетоважа Овозможува кислородот да влезе и да испари влагата, ја одржува бојата на тетоважата.

Широка употреба - Овој завој за лекување на тетоважи може да ја заштити новата тетоважа од триење, да спречи надворешни бактерии да влезат во раната на тетоважата.

100% гаранција за задоволство на клиентите: Доколку не сте задоволни со нашите производи, ќе ви обезбедиме 90-дневен рефундирање или гаранција за промена.

Инструкции:

Времето на употреба е по завршувањето на тетоважата, а може произволно да се сече според големината на шаблонот. Се препорачува четирите страни на поправената налепница да надминат 1 cm од делот за тетоважа соодветно за подобра заштита на тетовираниот дел.

Првиот пост: Откако ќе ја исчистите раната по тетоважата, закачете ја заштитната налепница 2-3 часа, откријте ја и избришете ја течноста од крвното ткиво за да ја исчистите раната.

Втора објава: Откако ќе се отстрани првиот пост, исчистете ја раната и повторно ставете ја втората објава околу три дена, но не повеќе од една недела.

Забелешка:

Ако наидете на следните услови, прекинете со употребата на вториот заштитник на постот, во спротивно тоа не е погодно за обновување на тетоважата.

1. Кожните лезии се релативно големи. Откако ќе се откине првиот столб, течноста од ткивото на крвта континуирано истекува.

2. Кожата изгледа црвена и чеша околу заштитната налепница, што покажува дека кожата на купувачот е алергична на состојките на заштитниот фластер.

3. Методот на снимање е многу едноставен. Производот е 3 слоја, првиот слој се откинува, вториот слој е прикачен на површината на кожата и на крајот горниот слој може да се олупи.

Поврзани производи

Побарајте брза понуда

Ќе ве контактираме во рок од 1 работен ден, ве молиме обрнете внимание на нашата е-пошта [email protected].

Овозможете JavaScript во вашиот прелистувач за да ја пополните оваа форма.

Побарајте брза понуда

Ќе ве контактираме во рок од 1 работен ден, ве молиме обрнете внимание на нашата е-пошта[email protected].

Овозможете JavaScript во вашиот прелистувач за да ја пополните оваа форма.